Select Tournaments for Year
Type
ID Tournament Name Tournament Admin Date Sessions Type Association Venue Pairing System Num Mats Entries Mat
Officials
Action
657 Vrystaat Ope Festa De Beer 2024-05-18 2 Provincial Open Competition Gauteng North Wrestling Hall SA1 Double Elimination 4 410 41 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
670 Brackenfell Toernooi Waldo Pierre Truter 2024-05-18 1 Club Open Competition Proteaville Hall UWW 2 200 14 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
659 Raptors Rumble LTPD's & Presidents Hendrina Nicoleen Meyer 2024-05-11 1 Club Open Competition Primrose Wrestling Hall SA1 Double Elimination 2 138 22 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
660 MSV Liga Toernooi Irene Schutte 2024-05-11 1 Club Team Championships MPWA Sasol Sport & Recreation Centre SA1 Double Elimination 2 237 18 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
661 MSV 3de Pumatjie Toernooi Irene Schutte 2024-05-11 1 Mini Wrestling Competition MPWA Sasol Sport & Recreation Centre SA1 Double Elimination 2 26 12 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
666 SAWF Beach Wrestling Senior Trials Festa De Beer 2024-05-11 1 National Trials Clubview Beach Centurion SA1 Double Elimination 1 13 4 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
654 Shaun Bartlett Challenge Hendrina Nicoleen Meyer 2024-05-04 2 Club Open Competition Brakpan Indoor Sport Center SA1 Double Elimination 2 150 20 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
658 Abraham Geldenhuys Open Michelle Jooste 2024-05-04 2 Provincial Open Competition Proteaville Hall UWW 2 233 17 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
662 North West Invitational Maria Barendina Klopper 2024-05-04 1 Provincial Open Competition Klerksdorp Wrestling Club SA1 Double Elimination 1 113 8 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
664 FSWA Tweede Liga 2024 Shirley Cromie 2024-05-01 1 Club Open Competition FSWA Sand du Plessis Wrestling Club SA1 Double Elimination 1 75 4 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
652 ORANGE GROVE DEVELOPMENT NO1 Elizabeth De Wet 2024-04-27 1 Provincial Open Competition KZWA Cecil Emmet,Utrecht Straat Vryheid SA1 Double Elimination 1 24 2 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
665 Demo Training Shirley Cromie 2024-04-27 1 Provincial Open Competition FSWA Bothaville Wrestling Club SA1 Double Elimination 1 0 1 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
646 Tobie Alberts Challenge Angelique van der Walt 2024-04-20 2 Club Open Competition Alberton Wrestling Hall SA1 Double Elimination 2 206 17 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
648 MSV 2de Pumatjie Toernooi Irene Schutte 2024-04-20 1 Mini Wrestling Competition MPWA AmersfoortStoeiklub SA1 Double Elimination 2 30 14 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
649 Amersfoort Toernooi Irene Schutte 2024-04-20 1 Club Open Competition AmersfoortStoeiklub SA1 Double Elimination 2 261 22 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
651 GNW Bulletjies #2 Sophia Susanna Aletta Steenberg 2024-04-19 1 Mini Wrestling Competition NGWA Gauteng North Wrestling Hall SA1 Double Elimination 4 149 10 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
643 Olympians Superheroes Unite Waldo Pierre Truter 2024-04-13 2 Club Open Competition Gene Louw Primary Eversdal UWW 2 185 10 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
647 Danie Voges Wrestling Tournament Maryke Groenewald 2024-04-13 1 Provincial Open Competition Danie van Zyl Recreation Center SA1 Double Elimination 1 111 11 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
653 JRW Beach Wrestling Sophia Susanna Aletta Steenberg 2024-04-13 1 Club Open Competition Clubview Beach Centurion SA1 Double Elimination 2 31 5 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
639 CGWA Lions Cup - Session 1 Maryke Groenewald 2024-04-06 1 Mini Wrestling Competition Wesrand Stoeiklub Wrestling Club / Clearview Academy: 8 Van Staden Rd, Aanwins, Roodepoort SA1 Double Elimination 1 61 3 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
644 Kruger Challenge Angelique van der Walt 2024-04-06 2 Club Open Competition Alberton Wrestling Hall SA1 Double Elimination 2 173 22 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
645 CGWA Lions Cup - Session 2 Maryke Groenewald 2024-04-06 1 Mini Wrestling Competition CGWA Wesrand Stoeiklub Wrestling Club / Clearview Academy: 8 Van Staden Rd, Aanwins, Roodepoort SA1 Double Elimination 1 13 1 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
650 Centurion Warriors Legionaries - Beginner Wrestlers Club Event Festa De Beer 2024-04-05 1 Mini Wrestling Competition NGWA Centurion Mat Sport Centre SA1 Double Elimination 2 59 1 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
638 Mosselbaai Toernooi Caren Bode 2024-03-23 1 Club Open Competition Mossel skuur SA1 Double Elimination 1 88 5 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
634 Impi Challenge Hendrina Nicoleen Meyer 2024-03-16 1 Club Open Competition Alberton Wrestling Hall SA1 Double Elimination 2 120 22 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
635 FSWA Beginnerskampioenskappe 2024 Shirley Cromie 2024-03-16 1 Provincial Open Competition FSWA Goudveld Wrestling Club SA1 Double Elimination 1 44 4 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
636 FSWA Eerste Liga 2024 Shirley Cromie 2024-03-16 1 Provincial Open Competition FSWA Goudveld Wrestling Club SA1 Double Elimination 1 65 4 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
640 MSV Beginners Kampioenskappe Irene Schutte 2024-03-16 1 Club Open Competition MPWA Höerskool Lydenburg SA1 Double Elimination 2 103 19 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
641 MSV 1ste Pumatjie Toernooi Irene Schutte 2024-03-16 1 Mini Wrestling Competition MPWA Höerskool Lydenburg SA1 Double Elimination 2 20 5 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
633 GNW Bulletjies #1 Sophia Susanna Aletta Steenberg 2024-03-15 1 Mini Wrestling Competition NGWA Gauteng North Wrestling Hall SA1 Double Elimination 4 144 7 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
642 Kabouter Aand Heidi Benson 2024-03-08 1 Mini Wrestling Competition SDWA Vaal Wrestling Club SA1 Double Elimination 1 0 0 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
629 Wrestlemania 2024 - Parow Melanie Telleman 2024-03-02 2 Club Open Competition Proteaville Hall UWW 2 163 16 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
632 Frank Joubert Ope Sophia Susanna Aletta Steenberg 2024-03-02 2 Provincial Open Competition Gauteng North Wrestling Hall SA1 Double Elimination 4 297 22 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
627 Gertjie van der Merwe Toernooi Waldo Pierre Truter 2024-02-24 1 Club Open Competition Proteaville Hall UWW 2 170 14 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
628 Ekurhuleni Open Championship Hendrina Nicoleen Meyer 2024-02-24 2 Provincial Open Competition Gauteng North Wrestling Hall SA1 Double Elimination 4 558 52 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
631 Strand Stoei Toernooi Michelle Jooste 2024-02-18 1 Club Open Competition Strand Beach UWW 1 31 4 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
637 Mpumalanga Course Dummy Irene Schutte 2024-02-17 1 Club Team Championships MPWA Sasol Sport & Recreation Centre SA1 Double Elimination 1 10 0 Results Pairing List Program Screen1 Screen2
630 Admin Test Sophia Susanna Aletta Steenberg 2024-02-03 1 Provincial Open Competition Brackenfell City Hall UWW 2 16 2 Results Pairing List Program Screen1 Screen2